Data aktualizacji: 16 lipca 2021
Szczególnie w dobie obecnych obostrzeń i dystansu społecznego, każda czynność wykonywana zdalnie ma podwójną wartość. Czy można prowadzić działania windykacyjne bez wychodzenia z domu? Oczywiście. W niniejszym artykule opiszę najpopularniejsze sposoby.
Pierwszą kategorią takich działań są wszelkie czynności, które możemy prowadzić na własną rękę. Najczęściej są to działania wstępne. Dzięki nim możemy już na początku wyeliminować część długów przeznaczonych do windykacji. Najczęściej są to:
Tego typu działania możemy wykonać z dowolnego miejsca, bez konieczności osobistego spotkania.
Doświadczenie pokazuje, iż na skuteczność takich działań należy patrzeć z dwóch stron:
Drugą, często znacznie wygodniejszą możliwością jest powierzenie windykacji wyspecjalizowanej kancelarii prawnej. Wówczas od strony wierzyciela nie zachodzi konieczność żadnego kontaktu osobistego zarówno z dłużnikiem jak i z kancelarią. Warunki współpracy można ustalić zdalnie.
Od tego momentu windykację w pełnym zakresie prowadzi już kancelaria. Rozszerza to również znacznie zakres możliwości o m.in.:
Windykacja długów przez kancelarię w większości wypadków jest bardziej skuteczna. Często już monit bądź wezwanie do zapłaty sygnowane przez prawnika stanowi wystarczający bodziec dla dłużnika do uregulowania zaległości. Doświadczenie kancelarii specjalizującej się w tego typu sprawach ma tu również niebagatelne znaczenie.
Koszty działań windykacyjnych prowadzonych przez kancelarię prawną zależą od wielu czynników. Z tego również powodu nie ma jednej konkretnej kwoty, którą można by podać bez znajomości sprawy.
Istnieje natomiast możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny działań windykacyjnych. Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego pod tym adresem. Wypełnić wszystkie pola zgodnie ze stanem faktycznym, podając podstawowe dane dotyczące dłużnika oraz długu, wysłać formularz i oczekiwać na wycenę.
To nic nie kosztuje, a może zaowocować bardzo udaną współpracą.
Napisz, co o tym sądzisz