Windykacja i prawo - blog kancelarii prawnej

adwokata Dariusza Staniszewskiego

 
 

Jak rozpocząć współpracę z kancelarią prawną?

Data aktualizacji: 29 listopada 2024

Czasem pierwszy krok jest najtrudniejszy. Najczęściej jego trudność polega jednak na braku dokładnej informacji, jak zacząć. W dzisiejszym artykule zajmiemy się właśnie tego typu kwestią. Jak rozpocząć współpracę z kancelarią? Jaki się do tego przygotować? Jakie dokumenty będą pomocne. Spróbujemy omówić wszystkie najważniejsze kwestie. Zapraszamy do lektury.

Kontakt z kancelarią

Pierwszą, a zarazem kluczową czynnością jest oczywiście kontakt z kancelarią. W naszym przypadku, udostępniliśmy nieco więcej możliwych kanałów kontaktu niż standardowo. Poza typowymi formami: kontaktem telefonicznym (605 131 260 oraz 22 458 23 40) oraz mailowym: dariusz.staniszewski@adwokatura.pl, udostępniamy również szereg predefiniowanych formularzy:

Istnieje również możliwość połączenia internetowego poprzez komunikator Skype.
 

Rodzaj oczekiwanej usługi

W zależności czy sprawa dotyczy pojedynczego działania (np. porada prawna), czy nawiązania stałej współpracy, procedura działania oraz wymagane do spełnienia formalności mogą się od siebie różnić.

Dla przykładu: w przypadku nawiązania współpracy dotyczącej stałej obsługi prawnej, przed rozpoczęciem działań wymagane jest ustalenie indywidualnego zakresu działań oraz podpisanie odrębnej umowy.

W przypadku np. e-porady prawnej, takiego obowiązku nie ma.

Wszelkie wątpliwości z pewnością zostaną wyjaśnione podczas pierwszego kontaktu z kancelarią. Pracownicy kancelarii wyjaśnią wszelkie wątpliwości i podpowiedzą kolejne kroki. Tak, aby działania przebiegały w możliwie najbardziej efektywny sposób.
 

Wymagane dokumenty

Każda sytuacja jest nieco inna. Każda wymaga nieco innej dokumentacji. Przed nawiązaniem współpracy warto jednak zebrać i przygotować przynajmniej część dokumentacji. Warto również posiadać ją w wersji elektronicznej. Przyśpieszy to znacznie działania, zarówno pod kątem przekazania dokumentów, jak i samej analizy. W przypadku wątpliwości służymy oczywiście pomocą. W wielu wypadkach, przypadku dokumentacji, każda dodatkowa informacja może być wartościowa, dlatego warto przygotować zestaw informacji możliwie najbardziej precyzyjnie pokazujący obraz sytuacji.
 

Czy konieczne jest bezpośrednie spotkanie?

W zdecydowanej większości przypadków spotkanie osobiste w kancelarii nie jest wymagane. Kontakt telefoniczny lub mailowy najczęściej jest w zupełności wystarczający. Część Klientów preferuje kontakt poprzez Skype. To również nie jest żadnym problemem.
 

Jakimi sprawami zajmuje się kancelaria?

Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych dla osób fizycznych i prawnych. Posiadamy specjalistów z wielu dziedzin prawa, którzy zdobywali doświadczenie zawodowe praktykując w renomowanych kancelariach prawniczych w Warszawie. Z pewnością pomożemy w sprawach dotyczących:

  • prawa cywilnego oraz postępowania cywilnego i windykacji,
  • prawa spadkowego,
  • prawa spółek handlowych,
  • prawa rodzinnego i opiekuńczego,
  • prawa usług turystycznych,
  • prawa pracy,
  • obsługi wspólnot mieszkaniowych,
  • prawa karnego,
  • prawa upadłościowego i naprawczego,
  • prawa gospodarczego,
  • stałej obsługi prawnej.

 

Od czego zacząć?

Najlepiej od kontaktu i ustalenia wstępnego planu dalszych działań. W tym celu zachęcamy do skorzystania z jednej z dostępnych form:

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Sprawdź powiązane z artykułem usługi naszej kancelarii:

Jak bardzo podobał Ci się artykuł?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie ocenił artykułu. Bądź pierwszy!

Napisz, co o tym sądzisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *