Data aktualizacji: 20 stycznia 2023
Początek roku to dobry moment na wprowadzanie zmian i automatyzację procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Również w kwestii opieki prawnej. Przyzwyczajeni jesteśmy do obsługi księgowej, czy informatycznej. Powszechnie wiadomo, iż prowadzenie takich działań we własnym zakresie, już w przypadku kilkuosobowych zespołów, jest mało opłacalne. Szczególnie koszty czasowe przeznaczone na samodzielne działania, nie równoważą stałej, często relatywnie niewielkiej opłaty miesięcznej. Czy podobnie jest w przypadku stałej opieki prawnej?
Stała opieka prawna ma niewątpliwie wiele zalet. Najważniejsze z nich:
Oczywiście nie w każdym przypadku stała opieka prawna to najlepsze rozwiązanie. Z uwagi na wielkość przedsiębiorstwa, rodzaj, branżę, czy specyficzny model sprzedaży opłacalność zastosowania abonamentu prawnego może być różna. W jakich przypadkach warto jednak poważnie zastanowić się nad taką opcją:
Szczególnie w przypadku branży internetowej, 2023 rok przynosi wiele zmian. Nie mówimy tu jedynie o firmach działających wyłącznie w sieci, ale o wszystkich podmiotach oferujących towaru lub usługi w Internecie. Czy to w formie własnego sklepu internetowego, czy przy wykorzystaniu zewnętrznej platformy handlowej. Nowy rok przynosi nam m.in. trzy dyrektywy:
Najczęstsze kryteria podziału abonamentów prawnych to:
O ile każda sytuacja jest nieco inna, tym samym również potrzeby danego podmiotu. O tyle wielkość przedsiębiorstwa jest kryterium, które znacznie łatwiej podzielić na kategorie. W przypadku naszej kancelarii prawnej, abonamenty prawne pod kątem wielkości i rodzaju podmiotu kształtują się następująco:
Podstawowy zakres świadczonych usług można znaleźć korzystając z jednego z linków powyżej. Oczywiście pełny zakres obsługi prawnej ustalany jest indywidualnie.
W przypadku zainteresowania nawiązaniem współpracy, z kancelarią można skontaktować się na trzy sposoby:
Napisz, co o tym sądzisz