Data aktualizacji: 7 maja 2021
Epidemia covid-19 jest oczywiście jeszcze daleka od finalnego zakończenia. Jednak po trzeciej fali pojawia się dosyć duże zainteresowanie nowymi przedsięwzięciami. Tym bardziej, że ostatni rok mocno zmienił przyzwyczajenia i oczekiwania Polaków wobec wielu aspektów ich życia.
Nowe przedsięwzięcia, produkty czy usługi mają bardzo dużą szansę na sukces, jeśli ich właściciele będą w stanie odpowiednio wykorzystać potencjał oraz działać efektywnie. Efektywność oznacza w dużej mierze skupienie się na rozwoju swoich produktów czy usług, bez strat czasowych na działania, które można przekazać na zewnątrz (gdzie zostaną wykonane szybciej, prawdopodobnie dokładniej i biorąc pod uwagę koszty czasu – nierzadko zwyczajnie taniej).
Jednym z takich aspektów są kwestie prawne. Identyfikacja problemów natury prawnej, znalezienie odpowiednich przepisów czy ich interpretacja mogą być bardzo pracochłonne. Samodzielne działania w tym zakresie często prowadzą do dwóch problemów:
Z tego powodu, w niniejszym artykule przybliżymy, jakie mamy do dyspozycji narzędzia, aby uniknąć w/w problemów oraz w jaki sposób w tym zakresie może pomóc kancelaria prawna.
Główną zaletą opieki prawnej realizowanej przez kancelarię jest stałe śledzenie wszelkiego rodzaju zmian w przepisach oraz w interpretacjach tychże przepisów. W przypadku nowo powstałego biznesu ma to wiele zalet:
Jakie zatem mamy możliwości w kwestii opieki prawnej? Przede wszystkim możemy podzielić je na dwa typy:
Zastosowań zarówno doraźnej pomocy prawnej, jak i stałej opieki jest wiele. Poniżej kilka istotnych przykładów dotyczących wprost nowego biznesu:
W razie pytań, wątpliwości lub chęci nawiązania współpracy, serdecznie zapraszamy do kontaktu:
Napisz, co o tym sądzisz